Sváteční sobota 28.10. 2023 byla na slušovické závodišti opět velkým svátkem všech fanoušků dostihového sportu. Den byl vyvrcholením sezony s nejvýznamnějším dostihem dne, jubilejní 40.Velkou Slušovickou Steeplechase společnosti K+K Metal  na 5 200 m s dotací  150 000 Kč.

Cílem se jako první prohnal Yara s Janem Odložilem v tréninku Stanislava Popelky.

Z dalších osmi  dostihů byla jedním z nich i Cena Preminu. V té po tuhém boji zvítězila ž. Havelková se Stalharou, stáj Cardboard.

Sluší se zmínit i třetí dostih, Cenu rodiny Černockých, věnovaný poctě MVDr.  Antonínovi Černockému, na kterém se svoji cenou podílela i VVS Verměřovice. V dostihu zvítězil valach Smichoff s Alenou Plimlovou v tréninku našeho zákazníka Michala Kalčíka, který se svojí ženou připravují koně v dostihovém a klusáckém centru na Levíně.

Tradicí při Velké Slušovické se stal i dostih veteránů, závod známých ikon jezdeckého sportu. Ti si však opět osedlali haflingy a v této show se až tak na vítězství nehrálo, oceněno bylo všech pět jezdců, zejména kloubními přípravky.

 

Dostihová sezona se v tomto roce chýlí ke konci. Alespoň u nás, v Čechách. Závěrečný dostih v Pardubicích , původně plánovaný na 12.11. byl zrušen, proto prezidium JC ČR schválilo ještě dostih 11.11. v Lysé nad Labem.  Před tím se ještě otevře dostihové závodiště v Kolesách a 5.11. a nabídne několik rovinových i překážkových dostihů. Jednou z cen bude opět dostih s podporou Preminu.

Olga Jehličková

Zookonzultantka

tel: 775 755 176

www.premin.cz