Jak správně pečovat o vašeho koně

Jak pečovat o koně: Průvodce pro odborníky

Kůň je nádherné a ušlechtilé zvíře, které si zaslouží nejlepší možnou péči. Jako majitel koně nebo odborník na koně je důležité mít podrobné znalosti o péči o koně.


Objemná krmiva pro koně

Objemná krmiva pro koně: Klíč k vitalitě a zdraví vašeho koně

Je to neoddiskutovatelná pravda - koně jsou nádherné, silné a majestátní stvoření, jejichž zdraví a životní síla se odrazí v jejich svalnatých tělech, blyštivých srstech a zářivých očích. Ale jaký je klíč k udržení tohoto zdraví a vitality? Bezpochyby leží naše odpověď v řádné výživě a správné péči. Především, objemná krmiva, jako je pastva a seno, tvoří nezbytný základ jejich stravy. V tomto článku se ponoříme do důležité role objemných krmiv v životě koně, analyzujeme, zda mohou být pro koně samostatně dostačující a zda je možné vypustit z jejich diety jadrné příkrmky. Připojte se k nám na této výživové cestě, abychom společně rozšířili naše pochopení potřeb našich koní.


Petr a Petra Myslíkovi

Skvělé úspěchy Petry a Petra Myslíkových v závěru halové sezony 2023

Petra a Petr Myslíkovi měli úspěšný konec své halové sezony, když Petra dosáhla 2. místa v hobby kategorii zimního halového poháru a Petr vyhrál soutěž dvojspřeží, umístiv se celkově na 2. místě. Během sezony se jim dařilo dobře, když dosáhli 3. místa, 2. místa a 9. místa v předchozích soutěžích. Gratulovalo se jim k jejich úspěchům a přálo se jim mnoho úspěchů v nadcházející sezóně.


Skvělý rok s Preminem

Skvělý rok s Preminem

Majitelka jezdecké stáje Equischool Lucie Pilátová mám k činnosti klubu uvedla: „ za podpory firmy Premin jsme v letošním roce uspořádali jedny ze 4 závodů, které se v ČR konaly v soutěžích PonyGames. Na startu se sešlo rekordních 150 startujících z celé republiky v 5 kategoriích ( od malé přípravky až po kategorii UOpen ) , mezi fanoušky PG byli takové  osobnosti jezdeckého sportu jako Aleš Opatrný nebo Bohumil Starnovský.


MČR ve všestrannosti - Borová 2019

MČR ve všestrannosti - Borová 2019

Sportovní klub Borová u Chvalšin byl pořadatelem Mistrovství ČR ve všestrannosti a to ve dnech 1.-8. 8. 2019. V jednotlivých dnech startovali jednotlivci i družstva v drezuře, skokové soutěži a crossu.


O pohár hejtmana Olomouckého kraje

O pohár hejtmana Olomouckého kraje

O víkendu 20.7.2019 proběhl v jezdeckém areálu Třeština Háj na Mohelnicku již devátý ročník charitativních hobby závodů s názvem "O pohár hejtmana Ol.kraje", jenž pro soutěžící a diváky připravila Autoškola Mikulka v čele s ředitelkou závodů Doleželovou Lindou.


Zámecké závody

Zámecké závody

Hobby parkury v České Olešné na Jindřichohradecku, známé pod názvem Den s koňmi na zámku, se uskutečnily v sobotu  17.8.2019. Premin byl opět jedním z podporovatelů akce, ceny tentokrát za firmu předával MVDr. Antonín Černocký.


Ze sedla vidíš mnohem dál

Ze sedla vidíš mnohem dál

"Ze sedla vidíš mnohem dál!" je již zavedený název akce pořádané Hřebčínem Karlen v Dlouhé Třebové.


Jezdecká stáj Květnov

Jezdecká stáj Květnov

Více než 10 let  je naším zákazníkem Stáj Květnov u Havlíčkova Brodu majitelů Evy a Michala Hornových.


Pegas Cup 2019

Pegas Cup 2019

Prestižní závody Ford Cup změnily název a druhým rokem se jezdí jako Pegas Cup. První cenou sice již není osobní automobil, ale ceny jsou stejně lákavé. Ve dvou dnech organizátoři připravili třináct soutěží od nejjednodužších po nejtěžší stupeň "ST *" do 135 cm.


Vzdělávací seminář

Vzdělávací seminář

CENTRUM REHABILITACE KONÍ V&E ve spolupráci s Preminem si Vás dovoluje pozvat na vzdělávací seminář v sobotu  16. 11. 2019 v Jezdeckém areálu Vasury Kolesa (KLADRUBY NAD LABEM - KOLESA 533 14 Kolesa, Pardubice, Czech Republic).


Závěrečný den v Pardubicích

Závěrečný den v Pardubicích

Závěrečný dostihový den v Pardubicích se odjel za super příznivého, slunečného a teplého podzimního počsí. I zde byla jednou z osmi dostihů Cena Preminu. 


37. Velká Slušovická steeplechase

37. Velká Slušovická steeplechase

V pondělní sváteční den 28.10.2019 se  otevřela brána posledních letošních dostihů, 37. Velké Slušovické Steeplechase společnosti D Plast, a.s.. Všech devět dostihů sponzorovala věcnými cenami Premin VVS Verměřovice. Třetím dostihem v pořadí byla přímo Cena výrobce krmiva a doplňků Premin, rovina na 2200 m, který ovládl stylem start cíl Treasure Rock s Jaromírem Šafářem v sedle, trenérka ing. Zdena Havlíčková.


Výroba funguje bez omezení!

Výroba funguje bez omezení!

Vážení zákazníci, s ohledem na současnou situaci si Vás dovolujeme ujistit, že výroba a dodávky krmiv fungují nadále bez omezení. Na farmě ve formě!


Jezdecký den v JK Mira Hnanice

Jezdecký den v JK Mira Hnanice

Hobby soutěž se uskutečnila 6.9.2020 v JK Mira Hnanice. První soutěž vyhrála Michaela Farská, kůň Naomi 97, JK Lanškroun. Za ceny Premin , které do soutěže Věnovala VVS Verměřovice, poděkovala za celý tým paní Fraňková. Další, velice milý příspěvek poslala Kateřina Šedivá z JK Rozela.


Najčastejšie polemiky o výžive koní

Najčastejšie polemiky o výžive koní

Cieľom tohto článku je upozorniť na niektoré názory a tvrdenia o výžive koní, ktoré sú rozšírené medzi laickou, ale aj odbornou verejnosťou a konfrontovať ich s odbornými poznatkami, ktoré sú neustále dopĺňané a obnovované.


Podpora ZOO Liberec

Podpora ZOO Liberec

Naše akce na podporu ZOO prostřednictvím výběru doplňků výživy zvířat má mnoho ohlasů i ze samotných příjemců podpory.


Podpora ZOO Ústí nad Labem

Podpora ZOO Ústí nad Labem

Ze ZOO Ústí nad Labem přišly pěkné zprávy. Místní veterinář MVDr. Dušan Usvald a Ing. Lukáš Štěrba, odpovědný za výživu (viz foto) si pochvalují i osvětu, ke které jsme kampaní na podporu ZOO přispěli.


Mezinárodní závody Wanted Color Show

Mezinárodní závody Wanted Color Show

Risk je zisk a tím se také řídila Mgr. Lenka Šnáblová, když se i přes současná nepříjemná omezení rozhodla pořádat mezinárodní závody Wanted Color Show.


Dostihy Slušovice

Dostihy Slušovice

Státní svátek 28.10.2021 byl již tradičně pro Slušovické závodiště i svátkem dostihovým.


Cena za podpory Preminu

Cena za podpory Preminu

Několik let spolupracuje VVS Verměřovice s Dostihovým spolkem v Pardubicích a přispívá nejen na dostihy, ale též na závody všestrannosti a v tento rok i na celou tzv. Ligu poníků.


Seriál halových závodů spřežení

Seriál halových závodů spřežení

První  vlaštovkou jezdeckých sportů v r. 2022 byl seriál halových závodů spřežení. Na nich se po několikaleté odmlce představil pár Petra a Petry Myslíkových z Hippoclubu Lednice.


Peta Cup 2022

Peta Cup 2022

Stejně jako loni, tak i letošní rok podporuje VVS Verměřovice seriál Peta Cup, pořádaný Květoslavou Radičovou.


Wanted Color Show 2022

Wanted Color Show 2022

VVS je stálým partnerem westernových závodů na Wanted Ranch Lenky Šnáblové a jejího partnera.


Pohár města Kroměříže 18. 6. 2022

Pohár města Kroměříže 18. 6. 2022

Na letošním ročníku Poháru města Kroměříže Střední hotelovou školu úspěšně reprezentovalo několik žákyň oboru Jezdec a chovatel koní a to pod vedením učitelky odborného výcviku Margity Urbanové.


Děkujeme Tondo!

Děkujeme Tondo!

MVDr. Antonín Černocký, celoživotní přítel koní, odešel. Jak jsme ho znali, byl optimista, uměl vyprávět o koních, o životě, byla s ním neotřelá zábava. Náš velký obdiv mu patří nejen proto, co pro ten koňský svět za život vykonal, ale hlavně jakým byl. Děkujeme Tondo!


Pegas Cup 2022

Pegas Cup 2022

V prázdninovém nedělním termínu 14. 8. 2022 se konaly každoročního Pegas Cupu a též tradičně na kolbišti areálu JK Kateřinky v Opavě.


Výstava Kůň 2022

Výstava Kůň 2022

29. ročník nejstarší středoevropské výstavy koní určené všem příznivcům jezdeckého sportu, vozatajství, drezury, ale i samotného chovu koní se konal v Lysé nad Labem.


Peta Cupu 2022

Peta Cupu 2022

V neděli 11.9.2022 se uskutečnilo naše finálové kolo v nádherném areálu Jítravského Dvorce v Rynolticích. Počasí bylo tedy podstatně chladnější, než jsme byli z předešlých kol zvyklí.


Halový vozatajský pohár v Hradištku

Halový vozatajský pohár v Hradištku

Poslední lednový víkend 28.1.2023 se tým Hippoclubu Lednice (Petra a Petr Myslíkovi) zúčastnili prvního kola halového vozatajského poháru, které se konalo v Hradištku u Sadské v areálu JS Equus Kinský.