Zimní halový pohár spřežení 2024

Zimní halový pohár spřežení 2024

Jezdecký svět  se pomalu probouzí do další sezony a tak jako v jiných letech se otevírá seriál závodů ve spřežení. K tomu nám napsala  Petra Myslíková , jaký byl start v barvách Preminu pro ní a jejího manžela Petra.


Veletrh Lipsko - Partner Pferd  2024

Veletrh Lipsko - Partner Pferd 2024

Veletrh jezdectví, koní a všeho, co s tím souvisí, se konal v Lipsku od 18. do 21. ledna 2024. Na výstavišti byly stánky nabízející veškeré potřeby pro koně a jezdce, krmiva, pamlsky a kosmetiku, a také různé atraktivní doprovodné programy, včetně skokových soutěží a soutěží spřežení. Během veletrhu se konaly odborné přednášky a semináře, včetně témat jako péče o zuby koní a správné sedlo pro jezdce, a také veterinární přednášky s Prof. Dr. Christophem Müllingem.


Reprezentantka Kristýna Rudolfová "jezdí" na Premin!

Reprezentantka Kristýna Rudolfová "jezdí" na Premin!

S Brumíkem jsme zaznamenali úspěchy na mezinárodních paradrezurních závodech, včetně CPEDI3* Stadl Paura a finále paradrezurního poháru v Královicích u Slaného. Dosáhli jsme skvělých výsledků, jako je třetí místo v paradrezurním poháru a první místo ve Freestyle v Hradišťku u Sadské, což potvrzuje naši konkurenceschopnost mezi světovými jezdci.


Porozumění a řešení zátěžové myopatie u koní: Komplexní průvodce

Porozumění a řešení zátěžové myopatie u koní: Komplexní průvodce

Znáte to také? Kůň je neochotný, jakoby zatuhlý, nechce jít dopředu, má problémy naskočit do cvalu nebo ho udržet, vzteká se, vyhazuje, kulhá…Po veterinární stránce je v pořádku, v kondici, nakrmený, má padnoucí sedlo…Tak v čem je problém? Možná se Váš kůň potýká se stále více diskutovaným strašákem, který se jmenuje zátěžová myopatie. 


Dostihy - Kolesa 5.11.2023

Dostihy - Kolesa 5.11.2023

Závod v Kolesách 5. listopadu 2023 zahrnoval osm dostihů, včetně sponzorovaného dostihu Cena krmení Premin a firmy Pletka P.S.R., 2900 m rovinového závodu pro tříleté a starší koně, kde zvítězil tříletý valach FRATELLO s trenérkou Helenou Vocáskovou a jezdkyní Dominikou Baranovou, a Ceny firmy Chládek a Tintěra, třetí kategorie, kde po přeháňce vyhrál IT'S QUINI TIEP s Jaroslavem Myškou.


Velká Slušovická 2023

Velká Slušovická 2023

Na závodišti ve Slušovicích 28. října 2023 vyvrcholila dostihová sezona 40. Velkou Slušovickou Steeplechase s hlavním vítězem Yarou a jezdcem Janem Odložilem. Mezi dalšími závody vynikla Cena Preminu, kterou ovládla ž. Havelková se Stalharou ze stáje Cardboard.


133. Velká pardubická plná radostí i slz

133. Velká pardubická plná radostí i slz

e 133. ročníku Velké pardubické zvítězil kůň Sacamiro s jezdcem Janem Faltejskem, přičemž závod byl poznamenán vážným incidentem na překážce Taxis, kde došlo k hromadnému pádu koní, způsobujícímu fatální následky pro koně Stuka a zranění jezdce Martina Lišky.


Seminář pro chovatele jelenů na farmách v Litvě

Seminář pro chovatele jelenů na farmách v Litvě

Dne 12. března 2020 naše firma – VVS Verměřovice s.r.o. spolupořádala vzdělávací seminář pro chovatele jelenů na farmách v Litvě. Setkání s 26 chovateli se uskutečnilo na lovecké chatě našeho obchodního partnera pana Audroniuse Glumbakase, a to nedaleko města Moletai.


Využití minerálních krmiv ve slaniscích – praktické ověření ve volných honitbách

Využití minerálních krmiv ve slaniscích – praktické ověření ve volných honitbách

Slaniska mají nenahraditelný význam pro volný celoroční příjem minerálních látek pro zvěř. Základní minerální živinou, která bývá v deficitu v přirozené potravě je sodík. Sodík je pravděpodobně jedinou minerální živinou, kterou velcí přežvýkavci vyhledávají z důvodu deficitu v organismu. Proto po staletí se do lesa nosí zvěři sůl. V každé krajině a kulturní obzvláště je menší čí větší deficit minerálních látek pro spárkatou zvěř a není to nejen zmíněný sodík. I ostatní minerální živiny nezbytné pro správný vývoj a činnost organismu zvířete, jako vápník, fosfor, hořčík, a i stopové prvky, bývají v nedostatku a je vhodné je zvěři nabídnout, aby dobře prospívala. Zajištění neomezeného přístupu k minerálním látkám je důležité pro všechny druhy spárkaté zvěře, zejména pak pro březí a kojící samice, ale i pro další druhy zvěře, jako jsou třeba zajíci. Předkládání minerálních krmiv do slanisek, tedy k soli ještě vápník, fosfor, popř. další prvky používali již před sto lety naši předci, jak o tom vypovídají odborné články v časopise Stráž myslivosti (dnes Myslivost) z třicátých let minulého století.


Možnost většího využití sena v myslivecké péči o srnčí zvěř v zimě

Možnost většího využití sena v myslivecké péči o srnčí zvěř v zimě

Srnčí zvěř je naší nejrozšířenější přežvýkavou spárkatou zvěří a při zajištění její výživy v období nouze musíme brát v první řadě v úvahu, že patří mezi přežvýkavce. Ať už použijeme výraz o výživě zvěře krmení nebo přikrmování, je to úplně jedno, důležité je, co a jakým způsobem dáváme do krmelce. V zákoně o myslivosti je uvedeno: “ Uživatel honitby je povinen provozovat krmelce, zásypy, slaniska a napajedla a v době nouze zvěř řádně přikrmovat“. Dobu nouze zákonodárce správně nespecifikuje, protože je to velice široký pojem. Doba nouze se liší v závislosti na přírodních podmínkách honiteb, nadmořské výšce, potravní nabídce v dané lokalitě a tato nabídka se může diametrálně lišit i v rámci jedné honitby. Sami uživatelé honiteb mohou mít různé představy o době nouze.


Vybudování sítě minerálních slanisek v honitbách, se zaměřením na srnčí zvěř

Vybudování sítě minerálních slanisek v honitbách, se zaměřením na srnčí zvěř

Minerální slaniska slouží k uložení sypkého minerálního krmiva pro samovolný odběr zvěří. Hlavním významem je volný celoroční příjem minerálních látek spárkatou zvěří. Minerální krmivo je určeno jako náplň do slanisek namísto kusové nebo lisované soli a mělo by být celoročně k dispozici. Kromě soli, která je samozřejmě součástí minerálního krmiva „Premin® SLANISKO II“, obsahuje toto minerální krmivo také vápník, fosfor a hořčík, tedy nutričně důležité prvky pro rozvoj kostry a paroží.


AgroBalt 2019

AgroBalt 2019

Ve dnech 4. až 6. dubna se konal mezinárodní veletrh AgroBalt 2019. Byl to již 23. ročník mezinárodní výstavy specializované na zemědělství, lesnictví a potravinářský průmysl v Kaunasu, Litevská republika.


Minerální krmiva pro spárkatou v praxi. Jak je využíváme a co od nich očekáváme.

Minerální krmiva pro spárkatou v praxi. Jak je využíváme a co od nich očekáváme.

Podávání minerálních krmiv pro spárkatou zvěř je jednou z možností, jak významně zlepšit potravní podmínky zvěře v honitbě. Jejich potřeba souvisí se složením půd v daném regionu a také potravní specializací zvěře a může se proto lišit v různých oblastech. Pokud bychom chtěli minerální krmiva optimálně využívat, znamenalo by to přizpůsobovat jejich složení jednotlivým honitbám a v nich ještě druhům zvěře a věkovým kategoriím a také jejich složení a dávkování měnit v průběhu roku. Tyto požadavky jsou u volně žijící zvěře, navíc při nutnosti zachovat únosnou cenu této výživy nereálné, ovšem zvěř má vysokou přizpůsobivost a s mírnými přebytky se vyrovná a ze směsí vyžije to, co aktuálně potřebuje. Proto můžeme konstatovat, že přesto, že dávkování minerálních krmiv pro zvěř je jen orientační, byl jejich příznivý vliv na kondici, zdravotní stav a také velikost trofejí zvěře spolehlivě zdokumentován v mnoha případech. Proto jejich využívání můžeme doporučit ve všech honitbách bez rozdílu. 


FINÁLE Peťa Cup 2023

FINÁLE Peťa Cup 2023

O víkendu 16.9. proběhlo finále skokového seriálu Peťa Cup a jako vždy nám skvělou reportáž  napsala  organizátorka  akce , Květoslava Radičová:


Dostihy -  Slušovice 16.9

Dostihy - Slušovice 16.9

VVS Verměřovice se jako stálý partner dostihového centra ve Slušovicích zúčastnilo dostihů 16.9., kde věnovali cenu ve čtvrtém dostihu a zaznamenali úspěchy v několika dostizích, s trenérem Radimem Bodlákem a jezdci získávajícími cenné trofeje.


Premin na Výstavě kůň 2023 v Lysé nad Labem!

Premin na Výstavě kůň 2023 v Lysé nad Labem!

Premin na Výstavě kůň 2023! 🐴💚
Jubilejní 30. ročník nejstarší středoevropské výstavy koní určené všem příznivcům jezdeckého sportu, vozatajství, drezury, ale i samotného chovu koní a my u toho nesmíme chybět se svým Preminem!
👉 Pátek 22. – neděle 24. září 2023 se na vás těšíme na našem stánku v hale B!


5.8.2023 Halter Valley

5.8.2023 Halter Valley

V sobotu 5. srpna 2023 se ve westernovém městečku Halter Valley a pod záštitou JK chov koni Bernartice konaly vzrušující parkurové hobby závody. I přes hrozbu deštivého počasí se těchto závodů zúčastnilo 93 jezdců, kteří předvedli své dovednosti na skvěle postaveném parkuru. Akce nabídla celkem šest soutěží, včetně vyhlášeného parkuru do 70 cm, známého jako "cena Preminu". Vítězové si odnesli nejen poháry a kokardy, ale také řadu hmotných cen a speciální vitaminové doplňky. Podrobnosti o umístění dvojic a další zajímavosti naleznete v celém článku.


Jízda krajinou stolových hor

Jízda krajinou stolových hor

První ročník závodu spadajícího do kategorie endurance, tedy vytrvalostního ježdění , se uskutečnil  17.6.2023 u Police nad Metují.


Jak bojovat proti hmyzu u koní

Jak bojovat proti hmyzu u koní

Mouchy a hmyz v letním období mohou přinést nejen nepohodlí, ale i vážná zdravotní rizika pro vás a vaše zvířata. Naše řešení poskytují efektivní ochranu a kontrolu hmyzu, aniž by zatěžovaly životní prostředí. Od mucholapek po biologické přípravky proti larvám a repelenty pro zvířata i lidi - přečtěte si naši komplexní příručku k hubení hmyzu a naučte se, jak chránit sebe a svá zvířata proti hmyzí hrozbě.


Jak správně pečovat o vašeho koně

Jak pečovat o koně: Průvodce pro odborníky

Kůň je nádherné a ušlechtilé zvíře, které si zaslouží nejlepší možnou péči. Jako majitel koně nebo odborník na koně je důležité mít podrobné znalosti o péči o koně.


Objemná krmiva pro koně

Objemná krmiva pro koně: Klíč k vitalitě a zdraví vašeho koně

Je to neoddiskutovatelná pravda - koně jsou nádherné, silné a majestátní stvoření, jejichž zdraví a životní síla se odrazí v jejich svalnatých tělech, blyštivých srstech a zářivých očích. Ale jaký je klíč k udržení tohoto zdraví a vitality? Bezpochyby leží naše odpověď v řádné výživě a správné péči. Především, objemná krmiva, jako je pastva a seno, tvoří nezbytný základ jejich stravy. V tomto článku se ponoříme do důležité role objemných krmiv v životě koně, analyzujeme, zda mohou být pro koně samostatně dostačující a zda je možné vypustit z jejich diety jadrné příkrmky. Připojte se k nám na této výživové cestě, abychom společně rozšířili naše pochopení potřeb našich koní.


Petr a Petra Myslíkovi

Skvělé úspěchy Petry a Petra Myslíkových v závěru halové sezony 2023

Petra a Petr Myslíkovi měli úspěšný konec své halové sezony, když Petra dosáhla 2. místa v hobby kategorii zimního halového poháru a Petr vyhrál soutěž dvojspřeží, umístiv se celkově na 2. místě. Během sezony se jim dařilo dobře, když dosáhli 3. místa, 2. místa a 9. místa v předchozích soutěžích. Gratulovalo se jim k jejich úspěchům a přálo se jim mnoho úspěchů v nadcházející sezóně.


Skvělý rok s Preminem

Skvělý rok s Preminem

Majitelka jezdecké stáje Equischool Lucie Pilátová mám k činnosti klubu uvedla: „ za podpory firmy Premin jsme v letošním roce uspořádali jedny ze 4 závodů, které se v ČR konaly v soutěžích PonyGames. Na startu se sešlo rekordních 150 startujících z celé republiky v 5 kategoriích ( od malé přípravky až po kategorii UOpen ) , mezi fanoušky PG byli takové  osobnosti jezdeckého sportu jako Aleš Opatrný nebo Bohumil Starnovský.


MČR ve všestrannosti - Borová 2019

MČR ve všestrannosti - Borová 2019

Sportovní klub Borová u Chvalšin byl pořadatelem Mistrovství ČR ve všestrannosti a to ve dnech 1.-8. 8. 2019. V jednotlivých dnech startovali jednotlivci i družstva v drezuře, skokové soutěži a crossu.


O pohár hejtmana Olomouckého kraje

O pohár hejtmana Olomouckého kraje

O víkendu 20.7.2019 proběhl v jezdeckém areálu Třeština Háj na Mohelnicku již devátý ročník charitativních hobby závodů s názvem "O pohár hejtmana Ol.kraje", jenž pro soutěžící a diváky připravila Autoškola Mikulka v čele s ředitelkou závodů Doleželovou Lindou.


Zámecké závody

Zámecké závody

Hobby parkury v České Olešné na Jindřichohradecku, známé pod názvem Den s koňmi na zámku, se uskutečnily v sobotu  17.8.2019. Premin byl opět jedním z podporovatelů akce, ceny tentokrát za firmu předával MVDr. Antonín Černocký.


Ze sedla vidíš mnohem dál

Ze sedla vidíš mnohem dál

"Ze sedla vidíš mnohem dál!" je již zavedený název akce pořádané Hřebčínem Karlen v Dlouhé Třebové.


Jezdecká stáj Květnov

Jezdecká stáj Květnov

Více než 10 let  je naším zákazníkem Stáj Květnov u Havlíčkova Brodu majitelů Evy a Michala Hornových.


Pegas Cup 2019

Pegas Cup 2019

Prestižní závody Ford Cup změnily název a druhým rokem se jezdí jako Pegas Cup. První cenou sice již není osobní automobil, ale ceny jsou stejně lákavé. Ve dvou dnech organizátoři připravili třináct soutěží od nejjednodužších po nejtěžší stupeň "ST *" do 135 cm.


Vzdělávací seminář

Vzdělávací seminář

CENTRUM REHABILITACE KONÍ V&E ve spolupráci s Preminem si Vás dovoluje pozvat na vzdělávací seminář v sobotu  16. 11. 2019 v Jezdeckém areálu Vasury Kolesa (KLADRUBY NAD LABEM - KOLESA 533 14 Kolesa, Pardubice, Czech Republic).


Závěrečný den v Pardubicích

Závěrečný den v Pardubicích

Závěrečný dostihový den v Pardubicích se odjel za super příznivého, slunečného a teplého podzimního počsí. I zde byla jednou z osmi dostihů Cena Preminu. 


37. Velká Slušovická steeplechase

37. Velká Slušovická steeplechase

V pondělní sváteční den 28.10.2019 se  otevřela brána posledních letošních dostihů, 37. Velké Slušovické Steeplechase společnosti D Plast, a.s.. Všech devět dostihů sponzorovala věcnými cenami Premin VVS Verměřovice. Třetím dostihem v pořadí byla přímo Cena výrobce krmiva a doplňků Premin, rovina na 2200 m, který ovládl stylem start cíl Treasure Rock s Jaromírem Šafářem v sedle, trenérka ing. Zdena Havlíčková.


Výroba funguje bez omezení!

Výroba funguje bez omezení!

Vážení zákazníci, s ohledem na současnou situaci si Vás dovolujeme ujistit, že výroba a dodávky krmiv fungují nadále bez omezení. Na farmě ve formě!


Jezdecký den v JK Mira Hnanice

Jezdecký den v JK Mira Hnanice

Hobby soutěž se uskutečnila 6.9.2020 v JK Mira Hnanice. První soutěž vyhrála Michaela Farská, kůň Naomi 97, JK Lanškroun. Za ceny Premin , které do soutěže Věnovala VVS Verměřovice, poděkovala za celý tým paní Fraňková. Další, velice milý příspěvek poslala Kateřina Šedivá z JK Rozela.


Najčastejšie polemiky o výžive koní

Najčastejšie polemiky o výžive koní

Cieľom tohto článku je upozorniť na niektoré názory a tvrdenia o výžive koní, ktoré sú rozšírené medzi laickou, ale aj odbornou verejnosťou a konfrontovať ich s odbornými poznatkami, ktoré sú neustále dopĺňané a obnovované.


Podpora ZOO Liberec

Podpora ZOO Liberec

Naše akce na podporu ZOO prostřednictvím výběru doplňků výživy zvířat má mnoho ohlasů i ze samotných příjemců podpory.


Podpora ZOO Ústí nad Labem

Podpora ZOO Ústí nad Labem

Ze ZOO Ústí nad Labem přišly pěkné zprávy. Místní veterinář MVDr. Dušan Usvald a Ing. Lukáš Štěrba, odpovědný za výživu (viz foto) si pochvalují i osvětu, ke které jsme kampaní na podporu ZOO přispěli.


Mezinárodní závody Wanted Color Show

Mezinárodní závody Wanted Color Show

Risk je zisk a tím se také řídila Mgr. Lenka Šnáblová, když se i přes současná nepříjemná omezení rozhodla pořádat mezinárodní závody Wanted Color Show.


Dostihy Slušovice

Dostihy Slušovice

Státní svátek 28.10.2021 byl již tradičně pro Slušovické závodiště i svátkem dostihovým.


Cena za podpory Preminu

Cena za podpory Preminu

Několik let spolupracuje VVS Verměřovice s Dostihovým spolkem v Pardubicích a přispívá nejen na dostihy, ale též na závody všestrannosti a v tento rok i na celou tzv. Ligu poníků.


Seriál halových závodů spřežení

Seriál halových závodů spřežení

První  vlaštovkou jezdeckých sportů v r. 2022 byl seriál halových závodů spřežení. Na nich se po několikaleté odmlce představil pár Petra a Petry Myslíkových z Hippoclubu Lednice.


Peta Cup 2022

Peta Cup 2022

Stejně jako loni, tak i letošní rok podporuje VVS Verměřovice seriál Peta Cup, pořádaný Květoslavou Radičovou.


Wanted Color Show 2022

Wanted Color Show 2022

VVS je stálým partnerem westernových závodů na Wanted Ranch Lenky Šnáblové a jejího partnera.


Pohár města Kroměříže 18. 6. 2022

Pohár města Kroměříže 18. 6. 2022

Na letošním ročníku Poháru města Kroměříže Střední hotelovou školu úspěšně reprezentovalo několik žákyň oboru Jezdec a chovatel koní a to pod vedením učitelky odborného výcviku Margity Urbanové.


Děkujeme Tondo!

Děkujeme Tondo!

MVDr. Antonín Černocký, celoživotní přítel koní, odešel. Jak jsme ho znali, byl optimista, uměl vyprávět o koních, o životě, byla s ním neotřelá zábava. Náš velký obdiv mu patří nejen proto, co pro ten koňský svět za život vykonal, ale hlavně jakým byl. Děkujeme Tondo!


Pegas Cup 2022

Pegas Cup 2022

V prázdninovém nedělním termínu 14. 8. 2022 se konaly každoročního Pegas Cupu a též tradičně na kolbišti areálu JK Kateřinky v Opavě.


Výstava Kůň 2022

Výstava Kůň 2022

29. ročník nejstarší středoevropské výstavy koní určené všem příznivcům jezdeckého sportu, vozatajství, drezury, ale i samotného chovu koní se konal v Lysé nad Labem.


Peta Cupu 2022

Peta Cupu 2022

V neděli 11.9.2022 se uskutečnilo naše finálové kolo v nádherném areálu Jítravského Dvorce v Rynolticích. Počasí bylo tedy podstatně chladnější, než jsme byli z předešlých kol zvyklí.


Halový vozatajský pohár v Hradištku

Halový vozatajský pohár v Hradištku

Poslední lednový víkend 28.1.2023 se tým Hippoclubu Lednice (Petra a Petr Myslíkovi) zúčastnili prvního kola halového vozatajského poháru, které se konalo v Hradištku u Sadské v areálu JS Equus Kinský.