Zámecké závody /
25.08.2019

Zámecké závody

Zámecké závody

Hobby parkury v České Olešné na Jindřichohradecku, známé pod názvem Den s koňmi na zámku, se uskutečnily v sobotu  17.8.2019. Premin byl opět jedním z podporovatelů akce, ceny tentokrát za firmu předával MVDr. Antonín Černocký.

Ředitelka akce, M. Sýkorová, DiS.,  nám k akci napsala  "Připravený areál zdobily nové vystavené osobní automobily, zemědělská technika a netradičně kamion pro přepravu dřeva. Pro diváky bylo zajištěno zázemí s občerstvením od místních hasičů.

Jezdecký den zahájila na své poničce teprve devítiměsíční holčička ze Studnic. Den doprovázelo velmi příjemné počasí. Diváků bylo mnoho, jezdců a jezdkyň víc než dost.

Ve středu před závody organizátoři evidovali více jak 140 startů. To však nebylo číslo definitivní. Před parkury soutěžili děti na koních a ponících v Jízdě zručnosti. Tady bojovalo o nerychlejší čas celkem 16 dvojic. Všichni si odnesli účastnickou kokardičku a svou cenu.  Den pokračoval parkury začínající na výšce 50cm. Dále následoval dvoufázový parkur 70/80 cm.  Soutěž stupně ZM – Cena Preminu ovládla jezdkyně Barbora Šlechtová s klisnou Conie 1 z Jezdecké stáje Třeboň z.s.

Den s koňmi na zámku zakončila soutěž Hobby parkurové skákání s přírodními překážkami, známá pod názvem Zámecké derby" 

Za zámeckou stáj
M.Sýkorová,DiS.